×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rząd zapewnia, że będzie stabilizował ceny energii i paliw

Autor: PAP 04 stycznia 2023 15:04

Rząd zapewnia, że będzie stabilizował ceny energii i paliw Rząd zapewnia, że będzie stabilizował ceny energii i paliw / fot. shutterstock

Rząd będzie nadal stabilizował ceny energii i paliw - zapowiedział w środę podczas konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Müller.

Piotr Müller: ceny paliw w Polsce nie były zawyżane

Rzecznik rządu wskazał, że ceny paliw w Polsce nie były zawyżane, o czym świadczy fakt, że "Polska ma jedne z niższych cen w Unii Europejskiej". Dodał, że miernikiem cen jest również ilość paliwa, którą można było kupić za minimalne wynagrodzenie za rządów PO oraz obecnie. "To porównanie będzie pokazywało jaka wygląda sytuacja" - powiedział.

Rząd chce stabilizować ceny energii i paliw

Podkreślił, że rząd stara się stabilizować ceny na wszystkich nośnikach energii. "Dlatego wprowadziliśmy maksymalne ceny energii elektrycznej i gazu, zamroziliśmy ceny dla gospodarstw domowych. "Niższe stawki VAT zamieniliśmy na mechanizm bardzie korzystny. Będziemy stabilizować ceny energii i paliw w dalszym zakresie" - wskazał.

Od 1 stycznia 2023 r. ponownie stosowana jest podstawowa 23 proc. stawka VAT na paliwa. 30 grudnia 2022 r. PKN Orlen obniżył hurtowe ceny paliw o ok. 12 proc. Ceny detaliczne nie uległy większym zmianom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI