Rynek paliw: Tanieje benzyna i olej napędowy

Autor: PAP 08 września 2022 08:06

Rynek paliw: Tanieje benzyna i olej napędowy Najtaniej kierowcy zatankują w województwie łódzkim, a najdrożej w zachodniopomorskim. / fot. shutterstock

W tym tygodniu benzyna Pb95 potaniała o 9 gr, do 6,52 zł za litr, a cena oleju napędowego spadła o 6 gr, do 7,63 zł za litr - poinformował portal e-petrol.pl w środę. Najtaniej kierowcy zatankują w województwie łódzkim, a najdrożej w zachodniopomorskim.

Portal e-petrol.pl odnotował, że część stacji przedłużyła wakacyjne promocje na zakup paliw. W pierwszych dniach września ceny na stacjach spadają, a największa obniżka dotyczy benzyny Pb95.

Niższe ceny benzyny i diesla 

"Za litr benzyny 95-oktanowej kierowcy płacą dziś średnio 6,52 zł, tj. o 9 gr mniej niż przed tygodniem. Diesel z wysokiego, ubiegłotygodniowego poziomu 7,69 zł/l potaniał o 6 gr. O 3 gr tańszy jest też autogaz, oferowany w sprzedaży detalicznej po 3,15 zł/l" - wyliczył e-eptrol.pl.

Według danych portalu najkorzystniejszą ofertę dla kierowców mają w tym tygodniu stacje województwa łódzkiego, w którym wszystkie paliwa są najtańsze. Benzyna Pb95 kosztuje tam przeciętnie 6,50 zł/l (taka sama cena obowiązuje w województwie śląskim i świętokrzyskim), olej napędowy - 7,59 zł/l, a LPG - 2,98 zł/l.

Dodano, że napełnienie baku benzyną 95-oktanową jest najdroższe w województwie zachodniopomorskim, gdzie za jej litr płaci się obecnie średnio 6,60 zł. Diesel z ceną 7,71 zł/l kosztuje najwięcej na Podlasiu, a autogaz na Dolnym Śląsku, gdzie jego litr oferowany jest po 3,36 zł - podał e-petrol.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI