×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rynek paliw: Ceny na stacjach stabilne i wysokie

Autor: PAP 14 grudnia 2022 15:50

Rynek paliw: Ceny na stacjach stabilne i wysokie W połowie grudnia ceny na stacjach są stabilne i wysokie. / fot. shutterstock

W połowie grudnia ceny na stacjach są stabilne i wysokie. Jedynym paliwem, które potaniało od ubiegłego tygodnia, jest autogaz – przekazali eksperci z e-petrol.pl w najnowszym raporcie.

Ceny paliw w połowie grudnia 2022 - jakie stawki?

Jak stwierdzili eksperci z e-petrol, ceny na stacjach benzynowych pozostają na wysokim poziomie. Wskazali, że 14 grudnia 2022 r. średnia cena benzyny PB95 wyniosła 6,53 zł/l, PB98 7,26 zł/l, a oleju napędowego 7,69 zł/l. Zwrócili uwagę, iż jedynym paliwem, które potaniało od ubiegłego tygodnia, jest LPG - odnotowano spadek o grosz do poziomu 2,95 zł/l.

Gdzie kupimy najtaniej paliwo, a gdzie najdrożej? 

Zdaniem ekspertów na "paliwowej mapie Polski wyróżniają się województwa warmińsko-mazurskie i świętokrzyskie". Przekazali, że w pierwszym z nich najmniej płaci się za zakup Pb95 i diesla: kolejno 6,39 zł/l i 7,51 zł/l. W świętokrzyskim jest najtańszy autogaz, z ceną na poziomie 2,73 zł/l - oceniono.

Najdrożej - zgodnie z szacunkami ekspertów - jest na Podkarpaciu i Dolnym Śląsku. "W rejonie Rzeszowa najwięcej kosztują benzyna Pb95 i olej napędowy: 6,61 i 7,78 zł/l, a w Polsce południowo-zachodniej najdroższe jest LPG, za którego litr płaci się przeciętnie 3,08 zł" - przekazali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI