×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rosja straszny drastycznym wzrostem cen ropy

Autor: interia.pl 28 marca 2022 14:01

Rosja straszny drastycznym wzrostem cen ropy Rosja straszy kosmicznym wzrostem cen, gdy na ten kraj nałożone zostaną drastyczne sankcje / fot. shutterstock

Ropa drożeje, a Rosja straszy kosmicznym wzrostem cen, gdy na ten kraj nałożone zostaną drastyczne sankcje - informuje interia.pl.

Niepewność na rynku ropy

Od początku roku ropa podrożała o 47 proc.

- Na rynku ropy jest bardzo dużo niepewności, która dotyczy tego czy kraje UE zdecydują się na nałożenie banu importowego na rosyjską ropę- mówi w rozmowie z MarketNews24 Michał Stajniak, ekspert XTB. - Jeżeli UE się na to zdecyduje to ceny wzrosną powyżej 130 dol. za baryłkę. Jeżeli do tego nie dojdzie ceny powinny utrzymywać się w granicach 120-125 dol.

Ukraina: Rosjanie niszczą zapasy paliwa i żywności

- Gdyby podobne decyzje o banowaniu podjęły także kraje spoza UE, powodując obniżenie rosyjskiego eksportu ropy o połowę, to cena ropy może wzrosnąć do 160 dol. - wyjaśnia ekspert XTB. Rosja twierdzi, że przy takim scenariuszu ceny ropy na świecie wzrosną do 300 dol., co jest bardzo mało prawdopodobne, bo potencjał wzrostu podaży tego surowca stanie się bardzo wysoki już przy 150 dol.

Więcej na interia.pl. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI