Roboty zbierają maliny w Wielkiej Brytanii

Autor: wnp.pl 20 czerwca 2022 14:07

Roboty zbierają maliny w Wielkiej Brytanii Roboty opracowane kosztem dwóch milionów funtów mają 180 centymetrów wysokości, a każdy z nich jest wyposażony w cztery plastikowe ramiona wydrukowane na drukarce 3D, które jednocześnie zbierają maliny. / fot. za wnp.pl / materiały prasowe

W Wielkiej Brytanii pojawiły się w sprzedaży maliny. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zbioru owoców dokonały roboty.

Maliny zostały prawdopodobnie zebrane przez pierwszego na świecie komercyjnego robota, który jest w stanie poradzić sobie z wyzwaniem, jakim jest zbieranie miękkich, małych owoców.

Roboty do zbioru malin 

Dwa roboty opracowane przez Fieldwork Robotics z Plymouth University w sposób ciągły zbierają maliny z krzewów rosnących w rzędach tuneli na polu w pobliżu Odemiry w południowo-zachodniej Portugalii.

Roboty opracowane kosztem dwóch milionów funtów mają 180 centymetrów wysokości, a każdy z nich jest wyposażony w cztery plastikowe ramiona wydrukowane na drukarce 3D, które jednocześnie zbierają maliny.

Celem firmy jest, aby robot zbierał 25 000 malin dziennie, podczas gdy osoba pracująca na ośmiogodzinną zmianę zbierze w tym czasie 15 000.

Więcej na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI