×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Resort środowiska: Folie porolnicze zostaną odebrane z gospodarstw

Autor: Agrobiznes w TVP 26 czerwca 2019 14:02

Resort środowiska: Folie porolnicze zostaną odebrane z gospodarstw fot. shutterstock

Do końca lipca będzie trwał pilotażowy program prowadzony w kilku gminach na Mazowszu. W sierpniu ruszy już w całym kraju. Resort środowiska zapewnia, że wszystkie folie porolnicze zostaną w najbliższym czasie odebrane z gospodarstw – informuje Agrobiznes w TVP.

Folie to podstawowy produkt w większości gospodarstw uprawiających warzywa czy owoce. Dotychczas zużyte opakowania po nawozach czy nienadające się już do wykorzystania w uprawach folie były odbierane z gospodarstw. Od tego roku to się jednak zmieniło.

Rolnicy za odbiór foli muszą ponosić dodatkowe koszty ale nawet jeśli chcą je ponieść to trudno znaleźć na nie chętnych. Rolników to dziwi bo folia to surowiec wtórny, który powinien być zagospodarowany.

Właśnie dlatego, żeby uniknąć porzucania foli w lasach, zakopywania na nielegalnych wysypiskach czy ich palenia resort środowiska wyszedł z inicjatywą zorganizowania zbiórki odpadów z produkcji rolniczej.

W tym roku na zbiórkę foli porolniczych przeznaczono w budżecie 10 mln złotych. Od przyszłego roku część kosztów poniosą producenci opakowań.  

Więcej w programie Agrobiznes w TVP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI