"Kierowcy w Polsce krótko cieszyli się obniżkami na stacjach paliw. Koniec marca przynosi kolejne podwyżki - najbardziej dotkliwe dla tankujących olej napędowy, którego średnia ogólnopolska cena poszybowała do najwyższego w historii notowań e-petrol.pl poziomu" - zwrócił uwagę w środę portal e-petrol.pl.

Litr diesla podrożał aż o 37 groszy

Analitycy portalu wyjaśnili, że wzrost cen paliw w hurcie, jaki obserwowaliśmy w ostatnim czasie, spowodował, że w ciągu ostatniego tygodnia litr diesla podrożał aż o 37 groszy i kosztuje 7,66 zł. O 8 groszy więcej niż przed tygodniem kosztuje także litr benzyny Pb95, który jest oferowany w sprzedaży detalicznej po 6,67 zł. Według danych e-petrol.pl rekordowo drogi w dalszym ciągu pozostaje również autogaz, którego średnia cena nadal wynosi 3,79 zł/l.

Podkreślono, że ma paliwowej mapie Polski aktualnie wyróżnia się Wielkopolska, gdzie w najniższych cenach można napełnić bak benzyną Pb95 i olejem napędowym. W tym regionie kraju ich średnie ceny wynoszą odpowiednio 6,63 i 7,63 zł/l. LPG z ceną 3,70 zł/l jest najtańsze na Lubelszczyźnie.

"Na przeciwległym biegunie cenowym, jeśli chodzi o benzynę 95-oktanową, znajduje się natomiast Podlasie, na którym jest ona najdroższa - za jej litr płaci się tam 6,71 zł. We wspomnianym województwie lubelskim najwięcej kosztuje tankowanie oleju napędowego - 7,72 zł/l, a na Dolnym Śląsku i Pomorzu z ceną 3,81 zł/l najdroższy jest autogaz" - stwierdzili analitycy e-petrol.pl.