×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Przydomowa fotowoltaika - czy grozi nam coraz więcej pożarów

Autor: www.farmer.pl 30 maja 2021 10:42

Przydomowa fotowoltaika - czy grozi nam coraz więcej pożarów Czy grozi nam coraz więcej pożarów przydomowej fotowoltaiki?/ fot. pixabay.com

Polski rynek fotowoltaiczny przeżywa boom. Jedną z kwestii dotyczących bezpieczeństwa fotowoltaiki jest zagrożenie pożarowe instalacji.

Zdaniem ekspertów ryzyko zajęcia pożarem dobrze zaprojektowanej i zamontowanej instalacji fotowoltaiczne jest znikome. Jednak wielu inwestorów, szukając oszczędności ignoruje kwestie bezpieczeństwa.

 

Polski rynek fotowoltaiczny przeżywa prawdziwy boom. Z najnowszego raportu IEO wynika, że całkowita moc instalacji instalacji fotowoltaicznych przekroczyła 4,5 GW w Polsce. Eksperci IEO prognozują, że do końca 2021 r. najprawdopodobniej przekroczymy 6 GW mocy zainstalowanej PV.

Boom na rynku fotowoltaiki przydomowej

Ogromny udział w tym sukcesie mają inwestycje w przydomowe instalacje fotowoltaiczne. Potwierdzają to dane podane przez IEO, wedle który to właśnie prosumenci wnoszą największy wkład w polski rynek fotowoltaiczny.

Czy tak dynamiczny rozwój fotowoltaiki niesie za sobą także ryzyko występowania coraz większej liczby awarii i pożarów instalacji?

Czy więcej instalacji fotowoltaicznych oznacza więcej pożarów?
Oczywiście dynamiczny wzrost liczby montowanych instalacji fotowoltaicznych przekłada się na większym zagrożeniem pożarowym.

W Polsce, niestety nie są prowadzone oficjalne statystyki dotyczące pożarów domowych instalacji fotowoltaicznych.

Więcej czytaj na www,farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI