Przegląd mobilnych zbiorników na paliwofarmer.pl - 06 maja 2020 11:59


Zbiorniki mobilne do przewozu paliwa znajdziemy w ofercie wielu producentów. Różnią się poziomem wyposażenia, pojemnością zbiornika i oczywiście ceną. Wszystkie za to pozwalają na wygodne i komfortowe tankowanie ciężkiego sprzętu w miejscu jego pracy.


Właściciele ciężkiego i drogiego sprzętu często nie mogą sobie pozwolić na długie przestoje związane z dojazdem i tankowaniem maszyn na najbliższej stacji paliw. To właśnie z myślą o takich podmiotach na rynku pojawiła się szeroka oferta mobilnych zbiorników na paliwo.

Takie udogodnienie minimalizuje bezproduktywny czas na tankowanie do niezbędnego minimum. Zbiornik mobilny może bowiem zostać dostarczony bezpośrednio w docelowe miejsce pracy ciągnika, kombajnu, sieczkarni polowej itp.

Bezpieczny transport paliwa

Wszystkie porównywane produkty posiadają specjalną konstrukcję, która zmniejsza ruchy cieczy podczas transportu. Polietylen, z którego wykonane są zbiorniki, jest odporny na warunki atmosferyczne, a przy tym dobrze znosi upływ czasu. Co ważne, materiał ten jest wytrzymały i bardzo trwały, czego niestety nie można powiedzieć o zbiornikach z innych materiałów – np. z metalu.

Sibuso

Polska firma Sibuso powstała 2 lata temu, w ramach współpracy marki Swimer ze szwajcarskim producentem pomp i przepływomierzy FMT. W ofercie producenta znajdziemy 4 zbiorniki o pojemnościach: 125, 200, 300 i 450 l. Zdaniem przedstawiciela marki Sibuso, najlepiej sprzedają się zbiorniki o pojemności 450 l, a klienci cenią sobie wysoki stosunek ceny do jakości, jaki oferuje firma.

Zbiorniki występują w dwóch wersjach wyposażenia: Basic i Classic. Wariant Classic jest dodatkowo wyposażony w przepływomierz cyfrowy FMT. W standardzie znajdziemy za to pistolet automatyczny, wskaźnik poziomu napełniania, zamek klapy na klucz, czy chociażby pompę łopatkową FMT o wydajności około 35 l/min.

Za model o pojemności zbiornika 125 l w wersji Basic zapłacimy 2350 zł, a do wersji Classic przyjdzie nam dopłacić 350 zł. Modele o pojemności 200 i 300 l zostały wycenione odpowiednio na 2450 i 2550 zł netto w wersjach Basic. Największy oferowany zbiornik, który pomieści aż 450 l oleju napędowego zapłacimy 2750 zł netto.

Kingspan

Zbiorniki o pojemnościach od 200 do aż 900 l oferuje firma Kingspan. Linia TruckMaster produkowana jest w fabryce w Rokietnicy koło Poznania. Wśród profesjonalnych klientów największym zainteresowaniem cieszą się zbiorniki największe, które mogą pomieścić odpowiednio 430 oraz 900 l.

Bez wątpienia są to produkty, które posiadają najbogatsze wyposażenie standardowe oraz najszerszy wachlarz wyposażenia opcjonalnego. Warto wspomnieć, że oba zbiorniki w standardzie wyposażone są pompę o maksymalnym przepływie na poziomie 50 l/min., nalewak automatyczny ze złączką obrotową, czy chociażby lampę LED zasilaną akumulatorowo.

Więcej w serwisie farmer.