Posłowie chcą zakazu sprzedaży owoców i warzyw w plastikowych opakowaniach

Autor: www.o2.pl 05 października 2021 14:29

Posłowie chcą zakazu sprzedaży owoców i warzyw w plastikowych opakowaniach Grupa posłów złożyła w ministerstwie klimatu interpelację w sprawie wprowadzenia zakazu sprzedaży świeżych warzyw i owoców w plastikowych opakowaniach. / fot. shutterstock

Grupa posłów złożyła w ministerstwie klimatu interpelację w sprawie wprowadzenia zakazu sprzedaży świeżych warzyw i owoców w plastikowych opakowaniach. Takie przepisy wchodzą w życie m.in. w Hiszpanii - informuje o2.pl.

Pod interpelacją podpisała się grupa 25 posłów Koalicji Obywatelskiej.  Jak piszą posłowie, zanieczyszczenie plastikiem "przekroczyło już wszelkie granice", a zakazanie sprzedaży owoców i warzyw zawiniętych w folię to dobry sposób na walkę z tym zjawiskiem.

Interpelację złożono pod koniec września. Posłowie pytali w niej także o to, czy resort klimatu "dostrzega problem nadużywania plastiku w codziennym życiu Polaków oraz wywołane przez to negatywne skutki dla zdrowia obywateli", oraz jakie działania w tej sprawie do tej pory podjęto. Ministerstwo jeszcze nie odpowiedziało.

Więcej na o2.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI