×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pomiar gleby w czasie rzeczywistym za pomocą skanera

Autor: farmer.pl 23 listopada 2020 12:46

Pomiar gleby w czasie rzeczywistym za pomocą skanera Skaner SoilXplorer pozwala na przeprowadzenie w czasie rzeczywistym analizy pionowej struktury gleby/ fot. materiały prasowe

Skaner SoilXplorer zamocowany na przednim TUZ-ie ciągnika pozwala na przeprowadzenie w czasie rzeczywistym analizy pionowej struktury gleby, jej twardości, czy chociażby zasobności w wodę - podaje farmer.pl.

Skaner do gleby SoilXplorer stworzony przez firmę AgXtend to rozwiązanie umożliwiające badanie gleby pod względem jej zwięzłości, twardości, zasobności w wodę, a także analizujące głębokość warstwy płużnej oraz pionową strukturę gleby.

Urządzenie to montowane jest na przednim TUZ-ie ciągnika i pozwala na dokonywanie wszelkich pomiarów w czasie rzeczywistym.

W praktyce szczegółowe informacje zebrane przez skaner SoilXplorer pozwalają na przetworzenie ich w celu stworzenia precyzyjnych map glebowych, które to z kolei pozwalają na zmienny wysiew nasion na poszczególnych częściach pola. Jak podkreśla producent, w efekcie stosowania tego rozwiązania maksymalizujemy potencjał wydajnościowy gleby i uzyskujemy optymalne zużycie nasion.

Czytaj więcej w serwisie farmer.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI