Pierwszy kontener chilijskich borówek drogą morską przybył do Szanghaju

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 19 listopada 2020 15:57

Pierwszy kontener chilijskich borówek drogą morską przybył do Szanghaju Do Szanghaju dotarł pierwszy kontener chilijskich borówek wysłany drogą morską/ fot. shutterstock

12 listopada 2020 roku do Szanghaju dotarł pierwszy kontener chilijskich borówek wysłany drogą morską. Ta dostawa jagód z Giddings Fruit została zaimportowana przez Pengsheng Industrial, jednego z chińskich importerów borówek - donosi Freshplaza.

Jak podaje Freshplaza, przybycie tej partii borówek oznacza koniec przesyłek lotniczych Giddings i rozpoczęcie wysyłek morskich w celu zaspokojenia popytu chińskich konsumentów na chilijskie jagody.

Obie firmy stosują model biznesowy, który wykorzystuje fracht lotniczy do pozycjonowania marki wśród chińskich konsumentów, dopóki przesyłki morskie nie trafią na rynek. Borówki wysyłane drogą lotniczą są dostarczane głównie do 'luksusowych' supermarketów, takich jak Ole, City'super i Rain Dew, a ich cena detaliczna wynosi 35 juanów za pudełko.

- Lata współpracy pozwoliły Pengsheng i Giddings na zaufanie. Przybycie drogą morską naszego pierwszego pojemnika z chilijskimi borówkami oznacza również oficjalne rozpoczęcie tegorocznego chilijskiego sezonu borówkowego - powiedział Deng Lingjun, partner w Shanghai Pengsheng.

Giddings Fruit planuje w bieżącym sezonie wyeksportować 800 000 ton borówek do Azji i Chin. Firma prognozuje, że w Chinach wzrośnie o 10%.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI