Pięć podmiotów wygrało aukcję OZE dla istniejących biogazowni rolniczych

Autor: PAP 06 listopada 2020 10:07

Pięć podmiotów wygrało aukcję OZE dla istniejących biogazowni rolniczych W biogazowni w wyniku fermentacji beztlenowej substratów organicznych pochodzenia rolniczego produkowany jest biogaz / fot. shutterstock

Pięć biogazowni wygrało tegoroczną aukcję OZE dla istniejących instalacji o mocy elektrycznej powyżej 1 MW, wykorzystujących biogaz rolniczy. Jak poinformował Urząd Regulacji Energetyki, rozdysponowano jedynie 20 proc. oferowanego wsparcia.

Przeznaczona na aukcję ilość energii wynosiła 2,5 tys. GWh o wartości 1,6 mld zł. W aukcji złożono siedem ofert, pięć z nich wygrało. Zakontraktowano ponad 500 GWh energii o wartości blisko 324 mln zł.

Minimalna cena sprzedaży energii elektrycznej wyniosła 628 zł, za MWh, cena maksymalna to 655 zł za MWh.

W tegorocznej serii planowanych jest jeszcze siedem aukcji dla różnych koszyków OZE. Pierwsza odbywa się w czwartek 5 listopada, ostatnią zaplanowano na 3 grudnia.

W biogazowni w wyniku fermentacji beztlenowej substratów organicznych pochodzenia rolniczego produkowany jest biogaz wykorzystywany następnie do produkcji energii elektrycznej oraz cieplnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI