Opracowano robota do automatycznego zbioru truskawek

Autor: freshplaza.com 06 marca 2022 11:42

Opracowano robota do automatycznego zbioru truskawek Od samego początku projekt MiFood Robot przyciągnął uwagę twórców innowacji z firm w Stanach Zjednoczonych, Hongkongu i Polsce.

Firma MiFood Robot opracowała prototyp robota który posiada  ramię z chwytakiem, za pomocą którego można zbierać różne owoce, takie jak truskawki, winogrona, jabłka czy pomarańcze.

Robot do zbioru owoców 

Jego moduł wizyjny 3D identyfikuje każdy owoc. Następnie za pomocą systemu sztucznej inteligencji porównuje je w czasie rzeczywistym z bazą danych dostarczoną przez samych producentów, zawierającą zdjęcia owoców o pożądanym kolorze, dojrzałości lub wielkości, które mogą być dostosowane do potrzeb każdego klienta.

Robot on szeroki zakres widzenia od 3 do 6 metrów, a chwytak zbierający charakteryzuje się wysoką precyzją, rzędu 0,02 mm. MiFood Robot może pracować zarówno na otwartym polu, jak i w gospodarstwach zamkniętych, ponieważ jest wodoodporny, oraz w ciągu dnia, a także w nocy, ponieważ można go wyposażyć w niskoenergetyczny system oświetlenia umożliwiający zbieranie plonów przez cały czas. 

Duże zainteresowanie automatyzacją zbiorów 

Jeśli chodzi o autonomię, robot może pracować podłączony do źródła zasilania, a w przypadku, gdy nie jest ono dostępne, może pracować autonomicznie do 12 godzin po jednorazowym naładowaniu baterii.

- Widzimy duże zainteresowanie ze strony plantatorów truskawek szklarniowych, uprawy bardzo pracochłonnej, w czasach, gdy brakuje pracowników do pracy na polu, a zwłaszcza z Wielkiej Brytanii, gdzie ten niedobór nasilił się z powodu pandemii i Brexitu, powodując utratę wielu produkcji - mówi dyrektor generalny MiFood Robot. Dodaje, że obserwuje również zainteresowanie ze strony inwestorów, których celem jest osiągnięcie zysku z tego biznesu. 

Od samego początku projekt MiFood Robot przyciągnął uwagę twórców innowacji z firm w Stanach Zjednoczonych, Hongkongu i Polsce, a wraz ze wsparciem programów Unii Europejskiej pomógł skonsolidować rozwój firmy w dziedzinie robotyki dla rolnictwa; działalności, która stanowi 8% globalnego rynku. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI