Robot do zbioru owoców 

Jego moduł wizyjny 3D identyfikuje każdy owoc. Następnie za pomocą systemu sztucznej inteligencji porównuje je w czasie rzeczywistym z bazą danych dostarczoną przez samych producentów, zawierającą zdjęcia owoców o pożądanym kolorze, dojrzałości lub wielkości, które mogą być dostosowane do potrzeb każdego klienta.

Robot on szeroki zakres widzenia od 3 do 6 metrów, a chwytak zbierający charakteryzuje się wysoką precyzją, rzędu 0,02 mm. MiFood Robot może pracować zarówno na otwartym polu, jak i w gospodarstwach zamkniętych, ponieważ jest wodoodporny, oraz w ciągu dnia, a także w nocy, ponieważ można go wyposażyć w niskoenergetyczny system oświetlenia umożliwiający zbieranie plonów przez cały czas. 

Duże zainteresowanie automatyzacją zbiorów 

Jeśli chodzi o autonomię, robot może pracować podłączony do źródła zasilania, a w przypadku, gdy nie jest ono dostępne, może pracować autonomicznie do 12 godzin po jednorazowym naładowaniu baterii.

- Widzimy duże zainteresowanie ze strony plantatorów truskawek szklarniowych, uprawy bardzo pracochłonnej, w czasach, gdy brakuje pracowników do pracy na polu, a zwłaszcza z Wielkiej Brytanii, gdzie ten niedobór nasilił się z powodu pandemii i Brexitu, powodując utratę wielu produkcji - mówi dyrektor generalny MiFood Robot. Dodaje, że obserwuje również zainteresowanie ze strony inwestorów, których celem jest osiągnięcie zysku z tego biznesu. 

Od samego początku projekt MiFood Robot przyciągnął uwagę twórców innowacji z firm w Stanach Zjednoczonych, Hongkongu i Polsce, a wraz ze wsparciem programów Unii Europejskiej pomógł skonsolidować rozwój firmy w dziedzinie robotyki dla rolnictwa; działalności, która stanowi 8% globalnego rynku.