×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nowoczesna uprawa roślin w samym centrum Krakowa. Jak to możliwe?

Autor: SadyOgrody.pl 14 marca 2023 10:36

Rolnictwo 4.0 oparte na danych to nie przyszłość. Dzieje się to już teraz i tuż obok centrum miasta. Firma Hydropolis dostarczająca nowoczesne technologie upraw wertykalnych, prowadzi własną uprawę roślin zaledwie 5 km od Rynku Głównego w Krakowie. Taka odległość dzieli siedzibę firmy od Pomnika Adama Mickiewicza. Rośnie tam sałata, zioła, ale to nie wszystko.

Stale prowadzone są badania w ramach centrum B+R nad przepisami uprawowymi na nowe gatunki kwiatów, roślin leczniczych oraz mikroziół. Przepis uprawowy opracowuje się w celu dobrania jak najlepszych warunków do wzrostu rośliny i zmaksymalizowania jakości produktu.

Grow Wizard to sekretny składnik, który czyni technologię Hydropolis wyjątkową. Oprogramowanie to jest mózgiem operacji prowadzonych w miejscu upraw. / fot. PR

Sezon na sałatę trwa cały rok

Grow Wizard to sekretny składnik, który czyni technologię Hydropolis wyjątkową. Oprogramowanie to jest mózgiem operacji prowadzonych w miejscu upraw. Platforma zarządza produkcją wykorzystując inteligentne algorytmy i dane z chmury. Zapewniając tym samym optymalne warunki wzrostu dla roślin.

Rośliny posadzone na wertykalnych wózkach uprawowych w systemie hydroponicznym mogą rosnąć wiosną, latem, jesienią i zimą. / fot. PR

Większość roślin potrzebuje ciepłego i słonecznego klimatu do wzrostu, a taka pogoda w Polsce, występuje tylko kilka miesięcy w roku. Rośliny posadzone na wertykalnych wózkach uprawowych w systemie hydroponicznym mogą rosnąć wiosną, latem, jesienią i zimą. Niezależnie od pory roku i pogody panującej na zewnątrz uprawa działa - nie straszny jej deszcz, wiatr, mróz i chłód.

“Naszą misją jest dostarczanie najefektywniejszych rozwiązań stanowiących ekologiczną alternatywę dla tradycyjnego rolnictwa. Pasja, zaangażowanie i wyspecjalizowana wiedza napędzają nas każdego dnia. Mogę dumnie powiedzieć, że cały nasz Zespół pracuje dla przyszłych pokoleń” - mówi Anna Drwięga COO Hydropolis.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI