×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nowe zasady wprowadzania opakowań drewnianych przy imporcie z Chin, Indii i Białorusi

Autor: www.sadyogrody.pl/PIORiN 26 lutego 2021 12:32

Nowe zasady wprowadzania opakowań drewnianych przy imporcie z Chin, Indii i Białorusi Zmiana zasad wprowadzania drewnianych materiałów opakowaniowych przy imporcie z Chin, Indii i Białorusi/ fot. shutterstock

Od dnia 1 marca 2021 r. w życie wchodzą zapisy rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2021/127 z dnia 3 lutego 2021 r. ustanawiającego wymogi dotyczące wprowadzania na terytorium Unii drewnianych materiałów opakowaniowych do transportu niektórych towarów pochodzących z niektórych państw trzecich i wymogi dotyczące kontroli zdrowia roślin w odniesieniu do takich materiałów oraz uchylającego decyzję wykonawczą (UE) 2018/1137 - informuje PIORiN.

Zgodnie z zapisami rozporządzenia, podmioty wprowadzające pochodzące z Białorusi, Chin i Indii towary oznaczone kodami celnymi: 2514, 2515, 2516, 4401,4415,6801, 6802, 6803, 6907 i 7606, do transportu których używane są opakowania drewniane (w tym palety, skrzynie, skrzyniopalety, bębny, drewno sztauerskie i inny drewniany materiał opakowaniowy) mają obowiązek zgłosić wwóz takich przesyłek w pierwszym punkcie kontroli granicznej, przez który przesyłka jest wprowadzana na terytorium Unii Europejskiej. Zgłoszenie opakowań jest wymagane, aby możliwe było przeprowadzenia przez inspektorów ds. zdrowia roślin kontroli fitosanitarnej DMO.

Zgłoszenia drewnianych materiałów opakowaniowych dokonywać należy poprzez wypełnienie pierwszej części dokumentu CHED-PP w systemie TRACES NT (informacje dotyczące TRACES).

Zgłoszenie jest dokonywane do określonych punktów kontroli granicznej (PKG), w których przeprowadzana jest graniczna kontrola fitosanitarna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI