Według danych portalu e-petrol.pl w tygodniu rozpoczętym 18 lipca średnia cena benzyn Pb95 i Pb98 uległa obniżeniu.

Niższe ceny benzyny 95-oktanowej

"Najpopularniejsza benzyna 95-oktanowa potaniała aż o 7 gr/l. O grosz mniejsza obniżka została zanotowana dla średniej ceny Pb98" (do 8,13 zł l) - wskazali analitycy.

"W przypadku oleju napędowego, w przeciwieństwie do benzyny, mamy zmianę zwyżkową - diesel podrożał o 3 gr i sprzedawany jest po 7,59 zł/l. W cenach autogazu po raz pierwszy od połowy maja nie zaobserwowaliśmy cotygodniowej obniżki. LPG sprzedawane jest po 3,39 zł/l, a więc po tyle samo co w minioną środę" - podali eksperci.

Gdzie najniższe ceny benzyny? 

Zwrócili uwagę, że najniższe ceny benzyny 95-oktanowej i oleju napędowego zanotowano w tym tygodniu na Pomorzu. Litr Pb95 kosztuje tam 7,39 zł, a litr diesla sprzedawany jest po 7,50 zł.

Przeciwny kraniec tabeli należy do Małopolski i województwa lubuskiego - benzyna sprzedawana jest tam po 7,52 zł/l. Małopolska jest także najdroższa w przypadku oleju napędowego, który w regionie kosztuje 7,66 zł/l - wskazali analitycy.

Z danych e-petrol.pl wynika, że inne województwa są na czele rankingu cen autogazu - "najtaniej można go zatankować w województwie łódzkim - po 3,23 zł/l, a najwyższe ceny tego paliwa są obecnie na Dolnym Śląsku, gdzie litr popularnej alternatywy dla benzyny kosztuje aż 3,55 zł/l" - podano.