Niemcy: Zebrano pierwsze pomidory z największej szklarni z oświetleniem LED

Autor: www.freshplaza.com 26 października 2020 15:11

Niemcy: Zebrano pierwsze pomidory z największej szklarni z oświetleniem LED Zebrano pierwsze pomidory z największej szklarni LED/ fot.shutterstock.com

Produkcja szklarniowa staje się coraz bardziej integralną częścią upraw w Niemczech. Zimowa produkcja warzyw szklarniowych często stanowi problem dla producentów ze względu na wysokie koszty energii. Rozwiązaniem mogą stać się szklarnie w pełni wyposażone w diody typu LED - podaje Freshplaza.

Wolfgang Steiner, dyrektor zarządzający Gemüsebau Steiner LLC & Co. uruchomił w sierpniu jedną z pierwszych niemieckich szklarni pomidorów w pełni wyposażoną w diody LED. W zeszłym tygodniu udało mu się zebrać pierwsze pomidory.

Szklarnia jest częścią zakładu w Emmerting i została zbudowana w ścisłej współpracy z firmą REWE.

- Prowadzimy największą szklarnię w Niemczech, która jest całkowicie oświetlona diodami LED. Dzięki nowoczesnej technologii umożliwiamy osiągnięcie znacznych oszczędności energii elektrycznej, przekraczających 35%. W Emmerting uprawiamy pomidory na 4,5 hektarach i spodziewam się dobrych 1800 ton pomidorów rocznie- mówi Wolfgang Steiner dla serwisu Freshplaza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI