Można już składać wnioski w aplikacji suszowej

$data.author.description Autor: farmer.pl 28 lipca 2021 10:49

Można już składać wnioski w aplikacji suszowej Aplikacja suszowa już działa/ fot. shutterstock

Działa wreszcie aplikacja suszowa! Przypominamy - wnioski o oszacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych wystąpieniem suszy producenci rolni mogą składać wyłącznie właśnie za pomocą tej publicznej aplikacji.

Można już składać wnioski o oszacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych wystąpieniem suszy za pośrednictwem publicznej aplikacji.

Aplikacja ta jest już bowiem wreszcie aktywna. Można z niej skorzystać poprzez link: https://www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-oszacowanie-spowodowanych-przez-susze-strat-w-uprawach-rolnych

Trwają jednak żniwa i zapewne niektórzy rolnicy zastanawiają się teraz czy mogą dokonywania zbiorów plonów przed złożeniem wniosku o oszacowanie szkód w aplikacji suszowej.

- Resort rolnictwa nie widzi żadnych przeszkód w dokonywaniu zbiorów plonów przed złożeniem przez producenta rolnego wniosku o oszacowanie szkód w aplikacji. Wnioski o oszacowanie szkód mogą być składane do dnia 15 października niezależnie od okresu potwierdzenia suszy w raportach z monitoringu suszy - informuje w piśmie Wiktora Szmulewicza, prezesa KRIR Ryszard Bartosik, sekretarz stanu w MRiRW.

Więcej na ten temat w serwisie farmer.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI