×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Mazowieckie: Inspekcja Transportu Drogowego wstrzymała nieprawidłowy przewóz jabłek

Autor: www.sadyogrody.pl/ GITD 09 października 2020 12:59

Mazowieckie: Inspekcja Transportu Drogowego wstrzymała nieprawidłowy przewóz jabłek Nieprawidłowy przewóz jabłek wstrzymali funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego/ fot. shutterstock

Blisko 49 ton zamiast dopuszczalnych 40 ton ważył zestaw przewożący jabłka. Przyczepa z nadmiarem ładunku nie miała ważnego badania technicznego. Nieprawidłowy przewóz wstrzymali funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego przekazał, że w środę (7 października) na ekspresowej „siódemce” w Białobrzegach patrol ITD z Radomia zatrzymał do kontroli samochód ciężarowy z przyczepą, którym przewożono jabłka. Podwyższone burty i znaczna ilość ładunku wskazywały, że pojazd może być przeciążony. Zestaw skierowano do najbliższego punktu, gdzie dokonano pomiarów z użyciem przenośnych wag.

Zespół pojazdów z ładunkiem ważył 48,9 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. Tak duża masa ładunku spowodowała również przekroczenie o 1,6 tony nacisku grupy dwóch osi samochodu ciężarowego, z których jedna była osią napędową. O 1,2 tony i 0,9 tony za dużo wynosiły też naciski osi przyczepy na drogę. Tonaż zestawu nie był jedyną nieprawidłowością, jaką stwierdzono podczas kontroli. Przyczepa nie miała ważnych badań technicznych.

- Nieprawidłowy transport jabłek wstrzymano do czasu rozładowania nadmiaru przewożonych owoców na inny pojazd. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny przyczepy. Wobec przewoźnika drogowego toczą się dwa postępowania administracyjne z ustawy prawo o ruchu drogowym i ustawy o transporcie drogowym. Za stwierdzone nieprawidłowości przewoźnikowi grozi wysoka kara pieniężna - informuje GITD.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI