Marek Januszewski, METOS: polscy rolnicy chcą posiadać własne stacje pogodowe (wideo)sadyogrody.pl - 04 lutego 2019 12:37


Jak przyznaje Marek Januszewski, Country Manager w firmie Metos Polska, zainteresowanie produktami takimi jak stacje meteorologiczne ze strony producentów owoców i warzyw jest bardzo duże i cały czas wzrasta. Celem firmy Metos na 2019 rok jest min. rozwój działu sprzedaży urządzeń na terenie całej Polski.

- Do tej pory często doradztwem zajmowały się firmy zewnętrzne, które kupowały stacje meteorologiczne i informowały rolników o patogenach lub zagrożeniach chorobowych za pośrednictwem stron internetowych. Obecnie wielu rolników decyduje się na posiadanie własnej stacji meteo choćby ze względu na ciągle zmieniające się warunki pogodowe w obrębie kilku kilometrów - mówi Marek Januszewski z Metos Polska.

{film;14469}

W tym roku firma Metos chce przygotować swoją sieć dystrybucji do profesjonalnej sprzedaży, docierając do klientów posiadających duże gospodarstwa, którzy wiedzą jak potrzebne są stacje pogodowe.