Marek Januszewski, METOS: Polscy producenci wykazują coraz większe zainteresowanie inteligentnym rolnictwem (wideo)



sadyogrody.pl/Sylwia Sałyga - 28 stycznia 2019 10:25


Od ubiegłego roku firma Metos Polska, znana z urządzeń z dziedziny rolnica precyzyjnego, ma własne przedstawicielstwo w naszym kraju. Austriacka spółka Pessl zdecydowała się zainwestować w Polsce, gdyż widzi potężny potencjał w branży rolniczej i ogrodniczej.


- Urządzenia, które my oferujemy, urządzenia z branży inteligentnego rolnictwa, stacje meteo, pułapki feromonowe to jest temat, który świetnie się sprzedaje w naszym kraju - mówi Marek Januszewski, Country Manager Metos Polska.

{film;14468}

Jak przyznaje Januszewski, inteligentne rolnictwo staje się tematem, o którym coraz więcej się mówi w Polsce, a rolnicy wykazują się coraz większym zainteresowaniem w tym obszarze. Otacza nas coraz więcej inteligentnych maszyn wokół nas i zdaniem Marka Januszewskiego, temat ten będzie się mocniej rozwijał. 

Firma Metos jest na polskim rynku od roku 2018. Pierwszy rok działalności wiązał się z budowaniem sieci dilerskich na terenie naszego kraju. Poza tym od ubiegłego roku firma Pessl podpisała globalną umowę o współpracy z firmą John Deere.