Kurtyka: Rekompensaty za wyższe ceny prądu dla 6 proc. gospodarstw

Autor: RadioPlus 13 września 2021 14:03

Kurtyka: Rekompensaty za wyższe ceny prądu dla 6 proc. gospodarstw 6% gospodarstw otrzyma rekompensaty za wyższe ceny prądu/ fot. pixabay

- Przygotowaliśmy projekt przepisów, dotyczących ochrony odbiorców wrażliwych przed podwyżkami cen energii, przedstawiliśmy Radzie Ministrów i teraz czekamy na wpis do wykazu prac legislacyjnych rządu -  powiedział w Radiu Plus minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

Nowe przepisy mają rekompensować wyższe ceny energii elektrycznej

- Będziemy kierować nasze działania na odbiorcę wrażliwego, zagrożonego ubóstwem energetycznym, a więc takiego, którego udział kosztów energii w dochodzie rozporządzalnym wynosi mniej więcej 10 proc. Szukamy sposobu, aby połączyć to z wiedzą, w jakim budynku ta osoba mieszka. Wiedzę o tym posiadają miejskie i gminne ośrodki pomocy społecznej (...) Udział procentowy osób zagrożonych ubóstwem jest malejący, 10 lat temu było to ponad 10 proc., dzisiaj jest to ok. 6 proc. Mamy spadek udziału osób, które są zagrożone i mniej więcej taka grupa może liczyć na pomoc - powiedział Michał Kurtyka. 

Więcej: Radio  Plus

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI