Kubota i Tevel nagrodzone za system do automatycznego zbioru owoców

Autor: www.sadyogrody.pl / kubota-eu.com 17 lutego 2022 08:29

Kubota i Tevel nagrodzone za system do automatycznego zbioru owoców Kubota i Tevel otrzymały nagrodę DLG Agrifuture Concept Winner 2022 za wspólnie opracowaną aplikację Automated Fruit Picking. / fot. za kubota-eu.com

Kubota i Tevel otrzymały nagrodę DLG Agrifuture Concept Winner 2022 za wspólnie opracowaną aplikację Automated Fruit Picking. Nagroda została wręczona przez niemiecką organizację DLG -Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft, podczas sesji online.

System automatycznego zbioru owoców 

Firmy Kubota i Tevel połączyły swoje doświadczenie, aby rozwiązać problem niedoboru siły roboczej przy zbiorze owoców, opracowując system automatycznego zbioru owoców, oferujący rozwiązanie dla każdego rozmiaru gospodarstwa dzięki unikalnemu i modułowemu podejściu. Modułowa koncepcja przewodowych dronów do zbioru owoców i elastycznych rozwiązań logistycznych pozwala na różne konfiguracje dla indywidualnych wymagań gospodarstwa i umożliwia pełną kompatybilność z ustalonymi metodami zbioru.

Drony do zbioru jabłek. Będą testy (wideo)

- Jesteśmy szczególnie dumni z naszej współpracy z firmą Tevel. Nawiązaliśmy współpracę z jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie firm zajmujących się zbiorem owoców. Kubota jest zaangażowana w pomoc w rozwiązywaniu problemów sadowników w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa terminu i jakości zbiorów oraz radzenia sobie z rosnącymi problemami związanymi z siłą roboczą, z którymi borykają się obecnie sadownicy" - mówi Peter van der Vlugt, Dyrektor Generalny Centrum Innowacji Kubota w Europie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI