Kaucja przy zakupie oleju - nie wcześniej niż w 2022 r.

$data.author.description Autor: Farmer.pl 12 marca 2021 16:17

Kaucja przy zakupie oleju - nie wcześniej niż w 2022 r. Są plany wprowadzenia zwrotnej kaucji depozytowej przy zakupie olejów; Fot. Farmer (GS)

W związku z planowanym wprowadzeniem zwrotnej kaucji depozytowej przy zakupie olejów, serwis Farmer.pl poprosił o komentarz Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

"Obecnie prowadzimy prace związane z przygotowaniem finalnej wersji przedmiotowego projektu. Analizujemy w tym momencie m.in. przekazane uwagi przedsiębiorstw zajmujących się obrotem produktami smarowymi/olejowymi, a także analizujemy wpływ pandemii COVID-19 na nasz projekt, m.in. w zakresie wprowadzenia kwestii ew. opłaty kaucyjnej (depozytowej). Analizowane są także szczegóły organizacyjne i techniczne związane z praktycznym wdrożeniem ww. rozwiązań w codziennym funkcjonowaniu wszystkich podmiotów, które mają do czynienia z obrotem produktami smarowymi i olejem odpadowym" - napisano.

Po zakończeniu prac nad projektem z uwagi na istotność planowanej legislacji, przyjęcie projektu przez Rząd, a następnie parlament będzie poprzedzone szerokimi konsultacjami publicznymi, w tym z udziałem branży paliwowej.

Zakończenie prac nad projektem i przekazanie projektu do konsultacji publicznych jest obecnie wstępnie planowane na II połowę roku. Przepisy w tym zakresie będą wchodzić etapami, z odpowiednio długimi przepisami przejściowymi (vacatio legis), na pewno nie wcześniej niż w 2022 r.

Więcej na Farmer.pl.

Czytaj także: Kaucja za olej silnikowy będzie dodatkowym kosztem w gospodarstwie?

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI