×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kapusta będzie uprawiana w przestrzeni kosmicznej

Autor: spidersweb.pl 19 lutego 2021 13:10

Kapusta będzie uprawiana w przestrzeni kosmicznej Kapusta w kosmicznej szklarni; fot. unsplash.com

Jeszcze w 2021 r. zostanie zakończona budowa pierwszej szklarni, która docelowo zostanie przyłączona jako moduł do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Na jej pokładzie będą uprawiane warzywa, z których będą korzystać astronauci - podaje spidersweb.pl.

Wbrew pozorom jednak nie chodzi o budowę rozległej sieci kosmicznych szklarni do uprawy warzyw, które będą następnie wysyłane w ogromnych ilościach na Ziemię. To byłby delikatnie mówiąc szalony pomysł. 

Nanoracks planuje natomiast wykorzystywać swoje moduły do tworzenia w nich takich odmian roślin uprawnych, które będą w stanie rosnąć na Ziemi w miejscach, które obecnie wydają się do tego nieprzydatne.  

We współpracy z Biurem Inwestycyjnym w Abu Zabi (ADIO), Nanoracks zbuduje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich centrum badań nad rolnictwem kosmicznym. To w tym ośrodku będą powstawały specjalne odmiany roślin, których uprawa będzie następnie testowana w przestrzeni kosmicznej, gdzie będą planowały warunki przypominające nieprzyjazne warunki spotykane na Ziemi.

Więcej na spidersweb.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI