×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kanada: rząd inwestuje w publiczny transport na wsi

Autor: PAP 30 marca 2021 13:57

Kanada: rząd inwestuje w publiczny transport na wsi Rząd Kanady zainwestuje 250 mln dolarów w ciągu pięciu lat w transport w rejonach wiejskich/ fot. shutterstock

Rząd Kanady zainwestuje 250 mln dolarów w ciągu pięciu lat w transport publiczny w rejonach wiejskich. To pierwszy tego typu rządowy fundusz w Kanadzie. Prezes kanadyjskiego stowarzyszenia transportu miejskiego Marco D’Angelo napisał w komunikacie, że „transport publiczny jest nie tylko dla dużych miast”.

Ćwierć miliarda dolarów trafi do małych społeczności wiejskich, żyjących w oddalonych rejonach, a pieniądze mogą zostać przeznaczone zarówno na organizację transportu publicznego o tradycyjnym charakterze, jak i na wsparcie np. transportu na żądanie - poinformowała w poniedziałek minister infrastruktury Catherine McKenna.

McKenna podkreśliła, że chodzi o wyrównanie szans w dostępie do transportu publicznego. "Utworzenie funduszu oznacza uznanie faktu, że Kanadyjczycy mieszkający w społecznościach wiejskich, niewielkich i oddalonych od dużych miast stoją wobec wyzwań o szczególnym charakterze, wymagających elastycznych rozwiązań, dostosowanych do potrzeb" - mówiła McKenna.

Minister ds. kobiet, równości i rozwoju gospodarczego wsi Mariam Monsef dodała, że pandemia uświadomiła, jak ważne jest utrzymanie kontaktów między ludźmi, czy to dzięki internetowi, czy to dzięki drogom.

Zaś prezes Canadian Urban Transit Association (Kanadyjskiego stowarzyszenia transportu miejskiego) Marco D'Angelo napisał w komunikacie, że "transport publiczny jest nie tylko dla dużych miast", a zapowiedziana inwestycja zwiększy możliwości poruszania się, także dla osób mniej zamożnych i niepełnosprawnych.

Fundusz na rzecz rozwoju transportu publicznego na obszarach wiejskich stanowi część wynoszącego 14,9 mld CAD programu rządowych inwestycji w publiczny transport, ogłoszonego w połowie lutego br. i będącego największą tego typu inwestycją w historii Kanady. Premier Kanady Justin Trudeau wyjaśniał wówczas, że rozbudowa publicznych systemów transportowych jest częścią planu odbudowy po pandemii przy jednoczesnym przestawianiu kanadyjskiej gospodarki na bardziej "zieloną".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI