×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Jakie stawki abonamentu RTV w 2022 r. w sprzęcie rolniczym?

Autor: farmer.pl 30 grudnia 2021 11:36

Jakie stawki abonamentu RTV w 2022 r. w sprzęcie rolniczym? Jakie stawki abonamentu RTV w 2022 r. w sprzęcie rolniczym?/ fot. AŁ/ farmer.pl

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ustaliła stawki abonamentu RTV obowiązujące od stycznia 2022. Opłaty dotyczą także odbiorników w sprzęcie rolniczym.

Dobra wiadomość jest taka, że KRRiT dotrzymała słowa i w 2022 r. wysokość opłat abonamentowych za używanie odbiorników radiowych i telewizyjnych pozostanie niezmieniona.

 

O obowiązku rejestracji odbiornika radiowego w maszynie rolniczej mówi Ustawa, a zgodnie z jej z zapisem art. 2 ust 1 i 3 Ustawy z 21 kwietnia 2005 roku o opłatach abonamentowych “Obowiązkowi rejestracji podlegają wszystkie odbiorniki radiofoniczne i telewizyjne". Wszystkie, czyli także te znajdujące się w maszynach rolniczych: ciągnikach czy kombajnach zbożowych.

Prawo mówi jasno: “Odbiornikiem radiofonicznym albo telewizyjnym jest urządzenie techniczne dostosowane do odbioru programu radiowego lub telewizyjnego.”

Ile za radio w ciągniku w 2022 roku?

To zależy... KRRiT ustaliła, że w 2022 r. miesięczna opłata abonamentowa za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego wynosi 24,50 zł, a odbiornika radiowego 7,50 zł.

Pozostaje rozwiązać kwestię: kto z rolników płaci za wszystkie odbiorniki RTV w gospodarstwie rolnym, a kto tylko za jeden. I tu ustawodawca postanowił dokonać podziału na osoby fizyczne i te prowadzące działalność gospodarczą.

Na podstawie art. 2 ust. 5 pkt. 1 i pkt. 2 oraz ust. 4 osoby fizyczne (rolnicy indywidualni), które posiadają odbiornik lub odbiorniki radiofoniczne i telewizyjne zarówno te w domu, warsztacie, jak i w każdej maszynie rolniczej, uiszczają tylko jedną opłatę abonamentową.

Czytaj więcej w serwisie farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI