×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Gospodarstwo Ogrodnicze T. Mularski oszczędza dzięki systemom IT

Autor: Rzeczpospolita 25 stycznia 2017 12:57

Gospodarstwo Ogrodnicze T. Mularski oszczędza dzięki systemom IT fot. shutterstock.com

Gospodarstwo Ogrodnicze T. Mularski s.c., które zatrudnia ponad 700 osób, po wdrożeniu systemu do zarządzania gospodarstwem oszczędza co miesiąc 3,2 tys. roboczogodzin - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Obecnie firma dysponuje 45 hektarami szklarni. Jest to nowoczesna organizacja. Wyróżniają ją innowacyjne systemy sterowania mikroklimatem szklarni, ochrona biologiczna oraz fakt stosowania trzmieli do naturalnego zapylania kwiatów.

Jednym z kroków milowych w historii spółki było wdrożenie specjalnego oprogramowania ERP (enterprise resource planning – planowanie zasobów przedsiębiorstwa). Zarząd nie chciał narzucać rozwiązań z góry. Przygotowano więc dokument, w którym każdy z pracowników – od pracowników zbierających warzywa w szklarni po kadrę kierowniczą – przedstawił swoją wizję zmiany, jakiej oczekuje od nowej platformy. 

Nowy system ERP przyniósł wymierne oszczędności. Praca na wcześniejszej platformie ERP zajmowała pracownikom łącznie 6400 godzin miesięcznie. Wdrożenie nowej platformy skróciło ten czas o połowę: do 3200 godzin.

System rejestruje przyjęcia do magazynu partii towaru, a następnie drukuje etykiety informacyjne, umieszczane na konkretnych paletach.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI