Firmy mogą się starać o 100 mln zł z UE na nowe technologie w rolnictwie

Autor: PAP 11 września 2020 10:46

Firmy mogą się starać o 100 mln zł z UE na nowe technologie w rolnictwie Nabór wniosków w konkursie "Agrotech" rozpoczął się 10 września/ fot. shutterstock

Nabór wniosków w konkursie "Agrotech", którego łączny budżet to 100 mln zł, rozpoczął się 10 września - poinformowało w czwartkowym komunikacie Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Pieniądze są przeznaczona na wsparcie nowych technologii w rolnictwie.

Finansowanie unijne mogą otrzymać projekty z takich obszarów jak automatyzacja, robotyzacja i mechanizacja, aplikacje i zaawansowane usługi cyfrowe, digitalizacja produkcji, przetwarzanie i zarządzanie, przetwórstwo rolno-spożywcze, innowacyjna żywność, biotechnologia, bioenergia i biomateriały.

Wnioski mogą składać przedsiębiorstwa, zarówno MŚP, jak i duże firmy oraz konsorcja.

"Fundusze europejskie wspierają innowacje we wszystkich sektorach gospodarki, w tym w sektorze rolno-spożywczym. Dzięki temu Polska może umacniać swoją wysoką pozycję w produkcji zdrowej i cenionej na świecie żywności oraz eksportować wysokie technologie służące do jej wytwarzania. Te technologie mogą się przyczynić do modernizacji rolnictwa w wielu krajach" - powiedziała cytowana w komunikacie Anna Gembicka, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

Jak dodano w komunikacie, pieniądze na wsparcie "Agrotech" pochodzą z Programu Inteligentny Rozwój. Można je przeznaczyć na prowadzenie badań przemysłowych, eksperymentalnych prac rozwojowych i prac przedwdrożeniowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI