×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

e-petrol.pl: ceny paliwa na stacjach idą w górę, ropa już po 60 dol.

Autor: PAP 10 lutego 2021 16:04

Zapowiadane podwyżki cen paliw stają się faktem, szczególnie dotyczy to oleju napędowego i autogazu - informuje portal e-petrol.pl. Według niego, to efekt wzrostu cen ropy. W Londynie baryłka kosztuje już ponad 60 dolarów.

Skutki drogiej ropy najbardziej odczuwają posiadacze aut z silnikiem Diesla oraz z instalacją gazową, którzy za litr oleju napędowego i LPG płacą o 5 groszy więcej niż tydzień temu - wskazuje portal. Średnie, ogólnopolskie ceny tych paliw wynoszą obecnie odpowiednio 4,69 i 2,27 zł za litr.

O 2 grosze na litrze w górę poszły także ceny benzyny 98 i 95, oferowanych przeciętnie po odpowiednio 5,01 i 4,69 zł za litr. Średnia dla benzyny 98 przekroczyła 5 zł, poziom nienotowany od marca 2020 r. - zauważa portal.

Z najnowszego raportu e-petrol.pl wynika, że benzyna 95 i olej napędowy są najtańsze w województwie śląskim, benzyna 98kosztuje najmniej w województwie świętokrzyskim, a autogaz z ceną w Wielkopolsce.

Benzyny i diesel są natomiast najdroższe w województwie kujawsko-pomorskim. Najwyższe ceny LPG e-petrol.pl zarejestrował zaś na Podlasiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI