×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Duże zmiany na pylonach stacji paliw. Niestety nie dla wszystkich

Autor: PAP 08 lutego 2023 23:23

Duże zmiany na pylonach stacji paliw. Niestety nie dla wszystkich W tym tygodniu na stacjach benzynowych tanieje olej napędowy, spadła też cena autogazu / fot. shutterstock

W tym tygodniu na stacjach benzynowych tanieje olej napędowy, spadła też cena autogazu - poinformowali w środę analitycy e-petrol.pl. Dodali, że w bieżącym tygodniu ceny benzyny są bez zmian.

ak przypomnieli w środowym komentarzu analitycy e-petrol, obniżki zapowiedział Orlen, ale ceny diesla spadają także u konkurencji. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował we wtorek na Twitterze, że Grupa Orlen obniżyła cenę o 20 groszy za litr oleju napędowego na swoich stacjach.

Spadają ceny oleju napędowego 

Analitycy dodali, że w związku z ostatnimi obniżkami hurtowych cen diesla również jego średnia ogólnopolska cena na stacjach spadła o 11 groszy. Po 5 tygodniach podwyżek potaniał także autogaz, za którego litr kierowcy płacą o 2 grosze mniej niż na koniec stycznia - tj. 3,23 zł.

Stabilne pozostają natomiast ceny benzyny 95-oktanowej - jej litr, podobnie jak przed tygodniem, kosztuje 6,68 zł.

W jakim województwie są najtańsze paliwa? 

Według e-petrol, na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś województwo łódzkie, gdzie odnotowano najbardziej atrakcyjne ceny Pb95 i za autogaz: 6,61 i 3,19 zł/l (identyczna cena autogazu obowiązuje też w Wielkopolsce). Diesel z ceną 7,43 zł/l jest najtańszy w województwie świętokrzyskim.

Aktualnie to Lubelszczyzna jest tym regionem, w którym najwięcej kosztuje benzyna 95-oktanowa - 6,75 zł/l. Na Mazowszu najdroższy jest olej napędowy - jego średnia cena wynosi tam 7,64 zł/l. Natomiast w Małopolsce i na Podlasiu zarejestrowaliśmy najwyższe ceny autogazu, sprzedawanego w tych częściach Polski średnio po 3,28 zł/l - podał portal.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI