Czy nasilający się brak pracowników przyspieszy robotyzację w ogrodnictwie?

Autor: nieuweoogst.nl/ABN Amro 22 sierpnia 2020 10:04

Czy nasilający się brak pracowników przyspieszy robotyzację w ogrodnictwie? Rynek robotów rolniczych może się potroić w ciągu dziesięciu lat/ fot.shutterstock.com

Według holenderskiego Banku ABN Amro rynek robotów rolniczych może się potroić w ciągu dziesięciu lat wraz ze wzrostem niedoboru pracowników sezonowych, co może przyspieszyć robotyzację w holenderskim rolnictwie i ogrodnictwie.

Sektor technologii rolniczych ma potencjał wzrostu do 2,5 miliarda euro w nadchodzącej dekadzie, twierdzi holenderski bank.

Kryzys koronowirusowy uwidocznił niedobór pracowników sezonowych.

- Zbiory różnych produktów w branży ogrodniczej zostały wstrzymane, gdy pracownicy migrujący wrócili do swojego kraju pochodzenia z powodu wirusa- powiedział Jan de Ruyter z ABN Amrodla portalu rolniczego NieuweOogst.

Wzrost światowej populacji, niedobór pracowników i ziemi rolnej oraz dążenie do uczynienia łańcucha żywnościowego bardziej zrównoważonym, doprowadzą do przełomu w robotyzacji rolnictwa. ABN Amro szacuje sprzedaż na międzynarodowym rynku technologii rolniczych na ponad 6 miliardów euro - w tym roboty polowe, do zbioru, drony oraz powiązany sprzęt i oprogramowanie do przeprowadzania analizy danych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI