×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Chile: Borówkowy gigant buduje pierwszą pływającą elektrownię słoneczną

Autor: www.fruitnet.com 16 września 2020 12:05

Chile: Borówkowy gigant buduje pierwszą pływającą elektrownię słoneczną Chilijska firma Hortifrut buduje pływający na wodzie system energii fotowoltaicznej/ fot.shutterstock.com

W ramach innowacyjnego modelu biznesowego i troski o środowisko, chilijska firma Hortifrut, lider w produkcji i dystrybucji borówek, buduje pierwszy pływający na wodzie system energii fotowoltaicznej - informuje fruitnet.com.

Jagodowy gigant z Chile, firma Hortifrut zainaugurowała pierwszą pływającą fabrykę paneli słonecznych na swojej farmie w Santa Teresa de Agrícola Mataquito w regionie V.

Jest to ósma farma słoneczna firmy i pierwszy pływający obiekt w Chile. W sumie do pierwszego kwartału 2021 roku firma planuje uruchomić 18 farm fotowoltaicznych.

Inauguracja to najnowszy etap projektu zainicjowanego w 2019 roku przez Solarity, firmę specjalizującą się w dostarczaniu czystej energii, polegającego na zamianie zużycia energii elektrycznej Hortifrut w gospodarstwach i pakowalniach na energię słoneczną w celu promowania odnawialnych źródeł energii.

Otwarcie nowej farmy słonecznej oznacza, że ​​53% energii zużywanej w Santa Teresa będzie teraz odnawialne, a emisja CO 2 z farmy również zostanie zmniejszona.

„To ósma czynna elektrownia słoneczna zainstalowana w różnych działach Hortifrut Chile, ponieważ naszym celem jest zastąpienie co najmniej 50% energii wykorzystywanej na naszych polach i zakładach produkcyjnych” - powiedział Juan Ignacio Allende, dyrektor generalny Hortifrut.

Program wpisuje się w zaangażowanie firmy na rzecz środowiska i społeczności, zapewniając postęp w rozwoju i wdrażaniu energii odnawialnej  na terenie całego kraju.

Według Hortifrut, pływająca elektrownia słoneczna zapewnia dodatkowe korzyści w porównaniu z konwencjonalnymi instalacjami, takie jak pomoc w zmniejszeniu parowania wody ze zbiornika i oszczędność miejsca. Zwiększa również wydajność paneli słonecznych, ponieważ kontakt z wodą obniża ich temperaturę pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI