Jak wskazali analitycy portalu, z najnowszego badania sytuacji cenowej na rynku detalicznym w Polsce wynika, że w ciągu ostatniego tygodnia benzyna Pb95 i olej napędowy podrożały o 5 groszy i dziś litr tych paliw kosztuje średnio 5,31 i 5,36 zł/l. Stabilna pozostaje natomiast średnia ogólnopolska cena autogazu, która nadal wynosi 2,69 zł/l. Tyle samo LPG kosztowało pod koniec sierpnia ubiegłego roku - zauważyli eksperci.

Kolejne wzrosty cen paliw

Zdaniem analityków druga połowa lutego przynosi więc spodziewane, kolejne wzrosty cen paliw na stacjach, które są konsekwencją wysokich cen ropy na światowych giełdach.

"Aktualnie benzyna 95-oktanowa jest najtańsza w województwie świętokrzyskim, gdzie za jej litr płaci się 5,29 zł/l, a diesel jest najbardziej atrakcyjny cenowo w Wielkopolsce, w której jego średnia cena wynosi 5,33 zł/l. Najmniej za tankowanie LPG płacą kierowcy na Opolszczyźnie i na Podkarpaciu, w których litr tego paliwa kosztuje 2,60 zł/l" - podał e-petrol.pl

Według danych prezentowanych przez portal najwyższe ceny benzyny Pb95 zarejestrowano w Małopolsce, gdzie litr tego paliwa jest oferowany na stacjach po 5,35 zł. Olej napędowy jest najdroższy na Podlasiu, gdzie kosztuje przeciętnie 5,41 zł/l, a autogaz z ceną 2,81 zł/l kosztuje najwięcej na Lubelszczyźnie.