Ceny paliw odporne na spadki

Autor: PAP 17 grudnia 2021 14:07

Ceny paliw odporne na spadki Ceny paliw na stacjach utrzymują się nieznacznie poniżej poziomu 6 zł za litr / fot. shutterstock

Ceny paliw na stacjach utrzymują się nieznacznie poniżej poziomu 6 zł za litr, nadzieję na spadek daje zapowiadana przez rząd obniżka akcyzy - ocenia portal e-petrol.pl. Przypomina też, że w hurcie notuje się w ostatnich dniach podwyżki.

Według portalu, na rynku hurtowym zakończył się trend spadkowy, a w ostatnich dniach doszło do podwyżek. W efekcie 1000 litrów benzyny 95 kosztuje obecnie w hurcie o 83,20 zł więcej niż na początku grudnia, a oleju napędowego - o 42,60 zł

Rosną ceny hurtowe paliw

W ocenie e-petrol.pl rosnące ceny paliw w hurcie powodują, że kurczy się przestrzeń do obniżek na stacjach. Kierowcy mogą liczyć jednak na gwiazdkowy prezent w postaci obniżki akcyzy, która - jeśli wejdzie w życie - już w drugiej połowie przyszłego tygodnia, może dać zauważalne efekty na stacjach - podkreśla portal.

Na przyszły tydzień eksperci z portalu prognozują dla benzyny 95 przedział cen 5,84-5,97 zł za litr, dla diesla - 5,86-5,99 zł za litr, oraz 3,22-3,34 zł a litr autogazu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI