Ceny materiałów budowlanych dalej rosną

Autor: farmer.pl 10 grudnia 2021 11:30

Ceny materiałów budowlanych dalej rosną Ceny materiałów budowlanych rosły w listopadzie / fot. pixabay

Listopadowe średnie ceny materiałów budowlanych PSB nieznacznie, a jednak skoczyły procentowo w porównaniu do średnich cen z października. Mimo że mamy ewidentny spadek jeżeli chodzi o płyty OSB to na wzrosty cenowe nieźle zapracowały izolacje termiczne, sucha zabudowa czy też chemia budowlana - czytamy na farmer.pl.

Mimo że już mamy za sobą sezon budowlany, to ceny materiałów budowalnych dalej zaliczają wzrosty. Wszakże w listopadzie br. nie mamy już do czynienia z trzycyfrową dynamiką skoków cen. Jednak w porównaniu do października br., średnie ceny materiałów oferowanych przez PSB nieznacznie, ale wzrosły o kilka punktów procentowych.

Ceny materiałów budowlanych dalej rosły w listopadzie 

Ceny w listopadzie 2021 r., w stosunku do listopada 2020 r., średnio wzrosły o prawie 23%. Odnotowano wzrosty we wszystkich 20 grupach towarowych: płyty OSB (+80%), izolacje termiczne (+57%), sucha zabudowa (+49%), dachy, rynny (+21%), ściany, kominy (+18%), izolacje wodochronne (+17%), instalacje, ogrzewanie (+17%), oświetlenie, elektryka (+13%), motoryzacja (+13%), płytki, łazienki, kuchnie (+13%), narzędzia (+13%), otoczenie domu (+12%), stolarka (+12%), ogród i hobby (+12%), wykończenia (+12%), chemia budowlana (+10%), wyposażenie, AGD (+9%), farby, lakiery (+8%), dekoracje (+7%) oraz cement, wapno (+6%).

Więcej w serwisie farmer.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI