Case IH wprowadza system ochrony przed kradzieżą maszyn rolniczych

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 04 kwietnia 2016 16:41

Case IH wprowadza system ochrony przed kradzieżą maszyn rolniczych fot. materiały prasowe Case IH

Wobec zanotowanego w ciągu ostatnich miesięcy znacznego wzrostu liczby przypadków kradzieży pojazdów rolniczych i oleju napędowego marka Case IH ponownie opracowała kilka nowoczesnych rozwiązań technicznych mających zabezpieczyć maszyny rolnicze. Tak powstał nowy system Case IH AFS Connect.

AFS Connect to rozwiązanie telematyczne, które umożliwia uzyskanie wszystkich najważniejszych danych z maszyny w dowolnym momencie przez Internet. Dzięki temu usługodawcy i rolnicy mają dostęp do danych wszystkich maszyn ze swojej floty, a co najważniejsze - już podczas pracy.

Ponadto system AFS Connect 2.0 obejmuje innowacyjne funkcje zabezpieczające. Na przykład czujnik ruchu wysyła informacje na skrzynkę e-mailową za każdym razem, gdy ciągnik lub kombajn nie pracuje, ale wciąż się porusza.

Z doświadczenia wiadomo, że takie maszyny rolnicze często kradnie się z wykorzystaniem lawet lub przyczep niskopodwoziowych. Funkcja wykrywania ruchu AFS Connect Motion Detection drobiazgowo odtwarza trasę poruszania się pojazdu od pierwszego wykrycia ruchu, aktualizując jego położenie co 5 minut, jeżeli zmieni się ono po zadziałaniu alarmu.

Kolejny czujnik nadzoruje poziom paliwa w zbiorniku. Gdy tylko ilość oleju napędowego obniży się o ponad pięć procent, następuje automatyczne wysłanie powiadomienia alarmowego.

Co więcej, użytkownicy mogą również wyznaczyć tzw. okresy lub strefy wyłączenia, w których maszyna nie może się poruszać. Jeżeli w tym czasie lub strefie maszyna zacznie się przemieszczać, system wysyła e-mailem powiadomienie alarmowe. Dzięki funkcji Geo-Fence można z góry wyznaczyć strefy, po wjechaniu do których (lub po opuszczeniu których) przez maszyny właściciel otrzyma wiadomość z ostrzeżeniem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI