×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Benzyna za 4,08 zł za litr? Konfederacja wie jak tego dokonać!

Autor: Polsat News 30 października 2021 15:30

Benzyna za 4,08 zł za litr? Konfederacja wie jak tego dokonać! Według posła Krzysztofa Bosaka, ceny paliw pobiły już rekordy z września 2021 roku, natomiast "rząd nie zamierza z tym cokolwiek zrobić". / fot. shutterstock

Obniżenie VAT-u na paliwo z 23 do 15 proc., akcyzy do nie więcej niż 10 proc. i opłaty paliwowej do 1,7 proc. ceny paliwa - jest wśród założeń projektu przyjęcie którego doprowadziłoby według posłów Konfederacji do obniżenia ceny litra benzyny PB95 do 4,08 zł, a oleju napędowego do 4,50 zł - informuje Polsat News.

Według posła Krzysztofa Bosaka, ceny paliw pobiły już rekordy z września 2021 roku, natomiast "rząd nie zamierza z tym cokolwiek zrobić".

- Po pierwsze to obniżka VAT-u na paliwo do 15 proc. (z 23 proc.), po drugie, to obniżka stawek akcyzy, aby akcyza w przypadku benzyny PB95 wynosiła nie więcej niż 10 proc. ceny paliwa na stacji (teraz 25,4 proc.), obniżka opłaty paliwowej, którą PiS podwyższało już dwa razy w ciągu swoich rządów, tak, aby stanowiła ona jedynie 1,7 proc. ceny paliwa (teraz 2,9 proc.), a także likwidacja opłaty emisyjnej (teraz 1,3 proc. ceny paliwa), której nie było przez wiele lat, a została wprowadzona przez rząd PIS (w 2019 r.) - wyliczał autor projektu mec. Witold Stoch. 

Szczegóły projektu ustawy "Tanie Paliwo" przedstawił jego autor mec. Witold Stoch.

Według niego, ceny na stacjach paliw po takich obniżkach byłyby na poziomie 4,08 zł/litr w przypadku benzyny PB95, oraz 4,50 zł za litr w przypadku oleju napędowego do silników wysokoprężnych (diesla).

Więcej na Polsat News. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI