Benzyna i olej napędowy będą drożeć

Autor: PAP Biznes 12 lutego 2021 13:22

Benzyna i olej napędowy będą drożeć Benzyna i olej napędowy będą drożeć; fot. shutterstock.com

Benzyna i olej napędowy będą w najbliższym czasie równomiernie drożeć na stacjach paliw - prognozują analitycy e-petrol. pl.

"W tym tygodniu nastąpiło zrównanie cen benzyny i oleju napędowego na polskich stacjach - takie zmiany niejednokrotnie widzieliśmy już w poprzednich latach. Oba te paliwa w najbliższym czasie będą zapewne równomiernie drożeć. Ważną zmianą jest także pojawienie się cen Pb98 na poziomie przekraczającym 5 zł/l, co jednak było już spodziewane, biorąc pod uwagę ogólną tendencję zwyżkową na rynku krajowym i międzynarodowym" - napisano w raporcie.
 
"W okresie między 15 i 21 lutego spodziewamy się zmian na plus dla każdego z typów paliw na polskich stacjach. Ceny Pb98 wyniosą między 4,99 i 5,11 zł/l. Dla benzyny 95-oktanowej przewidujemy ceny na poziomie 4,68-4,80 zł/l, a średnia cena diesla wynosić może 4,69-4,80 zł/l. Wyraźna zmiana w górę dotyczyć może drożejącego w hurcie autogazu. Przewidywana średnia cena tego paliwa w przyszłym tygodniu wyniesie 2,27-2,35 zł/l" - dodano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI