Belgia chce mocniej ograniczyć plastik na owocach i warzywach

Autor: vilt.be 05 grudnia 2022 15:17

Belgia chce mocniej ograniczyć plastik na owocach i warzywach Belgia chce mocniej ograniczyć plastik na owocach i warzywach/ fot.shutterstock.com

Belgijski minister środowiska Zakia Khattabi chce pozbyć się jeszcze większej ilości plastiku z użytku, takiego jak plastikowe opakowania i jednorazowe naklejki na owoce i warzywa.

Europejska dyrektywa w sprawie „tworzyw sztucznych jednorazowego użytku” ma na celu drastyczne ograniczenie stosowania tworzyw sztucznych jednorazowego użytku w UE do 2026 r.

Jak wspomina vilt.be Zakia Khattabi chce iść jeszcze dalej. Mowa o ograniczeniu między innymi plastikowych tacek i opakowań, używanych przez food trucki lub lokale gastronomiczne, opakowań foliowych w które pakowane są owoców i warzyw, a które można sprzedawać oddzielnie. Mowa też min o naklejkach na owocach i warzywach

W latach 2000-2020 recykling opakowań z tworzyw sztucznych w Belgii wzrósł z 25 do 45 procent, ale ilość odpadów z tworzyw sztucznych wzrosła w tym samym okresie z 244 000 ton do 369 000 ton. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI