Bayer: w warszawskim Digital Hub pracę znajdzie 400 specjalistów IT

Autor: PAP 28 kwietnia 2021 15:15

W lipcu w Warszawie rozpocznie działalność Digital Hub, który ma opracowywać globalne rozwiązania cyfrowe z zakresu zdrowia i rolnictwa - poinformowała w środę firma Bayer. Docelowo pracę ma tam znaleźć nawet 400 specjalistów IT.

Jak wskazano w informacji prasowej, Digital Hub będzie częścią globalnej sieci firmy Bayer, której celem jest przyspieszenie cyfrowej transformacji przedsiębiorstwa. "Pracownicy w Warszawie będą ściśle współpracowali z zespołami istniejących centrów IT w Niemczech, USA i wielu innych krajach" - czytamy.

Według informacji, jednostka Digital Hub będzie zlokalizowany w warszawskim biurze firmy. "Rozpocznie ona działalność w lipcu tego roku, tworząc nowe miejsca pracy nawet dla 400 specjalistów IT." - wskazano. Dodano, że poszukiwani są głównie programiści, osoby z doświadczeniem w uczeniu maszynowym, sztucznej inteligencji i badaniach operacyjnych. W Digital Hubie ma też pracować grupa ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa. Nowi pracownicy mają opracowywać rozwiązania cyfrowe z zakresu zdrowia i rolnictwa.

Jak zaznaczono, Digital Hub "będzie koncentrował się na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań cyfrowych w wymiarze globalnym dla dywizji Crop Science, Pharmaceuticals i Consumer Health firmy Bayer".

W ocenie cytowanego w środowej informacji prezesa firmy Bayer w Europie Środkowo-Wschodniej Markusa Baltzera, Polska to kraj "o niezwykle dynamicznej gospodarce, a Polaków charakteryzuje imponujący talent do innowacji i nowych technologii, zwłaszcza w obszarach takich, jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe". Dyrektor ds. IT i transformacji cyfrowej w firmie Bayer Bijoy Sagar dodał, że decyzja o rozszerzeniu globalnych struktur digital i IT o Warszawę "była oczywista, biorąc pod uwagę poziom utalentowanych informatyków i absolwentów uczelni - zarówno w stolicy, jak i całej Polsce".

Bayer planuje zakończyć rekrutację pracowników na większość stanowisk w nowym hubie do końca 2022 r. Pod koniec maja br. chce natomiast zorganizować wirtualny hackathon, podczas którego specjaliści IT będą mogli pracować nad cyfrowymi rozwiązaniami w zakresie zdrowia i rolnictwa.

Bayer to międzynarodowe przedsiębiorstwo, którego działalność skupia się na obszarach nauk life science, jakimi są ochrona zdrowia i produkcja żywności. W roku podatkowym 2020 Grupa zatrudniała około 100 tys. osób; inwestycje w badania i rozwój sięgnęły 4,9 mld euro. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI