×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Automaty sprzedające owoce i warzywa stały się hitem w północno-zachodnich Chinach

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 04 sierpnia 2020 14:52

Automaty sprzedające owoce i warzywa stały się hitem w północno-zachodnich Chinach Automaty samoobsługowe mogą wydawać ponad 50 odmian owoców i warzyw/ fot. shutterstock

W Yinchuan, stolicy regionu autonomicznego Ningxia w północnych Chinach, od czerwca zainstalowano wiele automatów sprzedających owoce i warzywa. Yinchuan jest jednym z pilotażowych „inteligentnych miast” w Chinach, próbującym skutecznie stosować technologie  w celu usprawnienia usług - informuje serwis Freshplaza.

- Automaty samoobsługowe mogą wydawać ponad 50 odmian owoców i warzyw, a nasi pracownicy uzupełniają półki raz na dwa dni, aby mieć pewność, że produkty są świeże -  zaznacza Chen Yujie, inicjator koncepcji.

Owoce i warzywa dostarcza się bezpośrednio z plantacji, więc ich cena jest od 15 do 20 procent niższa niż podobnych produktów w supermarketach. Pomysł wprowadzenia automatów z owocami i warzywami w Yinchuan narodził się podczas domowej kwarantanny w trakcie epidemii COVID-19.

Jak podaje Freshplaza, do tej pory automaty zostały zainstalowane w pięciu osiedlach mieszkalnych. W planach jest zwiększenie skali sprzedaży - automaty mają być dostępne dla 85 procent społeczności Yinchuan w ciągu najbliższych trzech lat.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI