Ceny sosny mocno wzrosły

Ceny sosny W_Standard na portalu e-drewno wzrosły w sierpniu o 21,9 proc. mdm do 646 zł/m sześc. - podał portal w komunikacie. Według analityków tego typu drewno stanowi najwięcej w strukturze zakupowej przedsiębiorstw.
 
Jak podaje portal, we wrześniu ubiegłego roku ceny tego typu drewna wynosiły 219 zł/m sześc. Oznacza to, że cena drewna rdr wzrosła o 294,97 proc.
 
Na sierpniowej aukcji zakontraktowano 2,390 tys. m sześc. tego typu drewna.

Skrzyniopalety - ceny i popyt

Jeszcze w ubiegłym sezonie można było kupić standardowe skrzyniopalety na jabłka po 90 zł netto za sztukę. W zimie oferty producentów opiewały już na około 100 zł. Ale to co dzieje się teraz to istne szaleństwo! W sierpniu za nowe skrzynie na jabłka trzeba było zapłacić 145-170 zł netto.

Producenci tłumaczą wyższe ceny rosnącymi kosztami produkcji. Drożeje nie tylko drewno, ale i stal, co przekłada się na nawet 50-proc. skok kosztów zakupów choćby gwoździ, śrub, nakrętek i okuć do produkcji skrzyniopalet.

Swoje dołożyła galopująca inflacja, podwyżka płacy minimalnej czy rosnące ceny energii i paliw, które przekładają się także transport. 

Właściwie wszystko - oprócz owoców - podrożało w ciągu ostatnich miesięcy.

Skrzyniopalety - dodaj ofertę na gieldarolna.pl.