Aplikacja umożliwi identyfikację chwastów i chorób powodujących straty w plonach

Autor: wnp.pl 24 października 2020 14:36

Aplikacja umożliwi identyfikację chwastów i chorób powodujących straty w plonach Aplikacja pomaga również w analizie zdrowia roślin oraz optymalizacji procesów użycia herbicydów i pestycydów/ fot. shutterstock

Wynikiem współpracy intive z firmą BASF jest aplikacja mobilna - narzędzie do automatycznej analizy zagrożeń dla produkcji rolnej - podaje Wnp.pl.

Specjaliści z intive pracują w oparciu o inteligentną technologię, która pozwala na dokładny monitoring stanu zdrowia roślin, ułatwia dozowanie niezbędnych w uprawach środków chemicznych oraz umożliwia korzystanie z - nieustannie aktualizowanej przez samych użytkowników aplikacji - bazy danych, stanowiącej doskonałe źródło wiedzy na temat istotnych dla produkcji rolnej zagrożeń znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie.

- Wypuszczenie na rynek Xarvio Scouting było olbrzymim przedsięwzięciem. Z początku wydawało się rzeczą niemożliwą, by wypracować w pełni funkcjonalny produkt w tak krótkim czasie. Śmiało można powiedzieć, że współpraca z intive okazała się dla nas nieocenionym wsparciem - mówi Tobias Menne, stojący na czele rozwiązań cyfrowych dla rolnictwa w BASF.

Aplikacja korzysta z nowoczesnej technologii identyfikacji obrazu, dostarczanego do bazy danych przy użyciu zwykłego smartfona. Dzięki temu rolnicy zyskali innowacyjne i jednocześnie proste w użyciu narzędzie, pozwalające na błyskawiczne rozpoznanie choroby dotykającej uprawę, które oprócz diagnozy dostarcza im także cennych wskazówek dotyczących dozowania środków ochrony roślin.

Czytaj więcej: wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI