×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

4 mln euro finansowania na rozwój oprogramowania do zarządzania gospodarstwem rolnym

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 17 listopada 2020 15:35

4 mln euro finansowania na rozwój oprogramowania do zarządzania gospodarstwem rolnym Oprogramowanie zapewnia obsługę informatyczną gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw rolno-spożywczych/ fot. materiały prasowe

Firma Agrivi zapewniła sobie finansowanie w wysokości 4 mln euro w ramach rundy A projektu realizowanego przez bałkański fundusz venture capital South Central Ventures, Europejski Fundusz Inwestycyjny i Chorwacki Bank Odbudowy i Rozwoju. W finansowaniu udział również wzięły AgriTech Hub, polski fundusz venture capital oraz fundusze Fil Rouge Capital.

Pozyskany kapitał umożliwi spółce Agrivi skuteczniejsze konkurowanie w Polsce, na innych kluczowych rynkach europejskich i w Stanach Zjednoczonych.

Oprogramowanie zapewnia obsługę informatyczną gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw rolno-spożywczych, ułatwiając prowadzenie zrównoważonej ekonomicznie i środowiskowo produkcji roślinnej. 

– Ogromny postęp, który w ostatnim okresie poczyniliśmy, oraz klienci, których obsługujemy to solidne podstawy do kolejnego etapu rozwoju naszej spółki. Jesteśmy wdzięczni funduszowi South Central Ventures, Europejskiemu Funduszowi Inwestycyjnemu, Chorwackiemu Bankowi Odbudowy i Rozwoju oraz funduszom Fil Rouge Capital i AgriTech Hub za wsparcie, którego nam udzielają w realizacji naszej globalnej misji cyfryzacji rolnictwa. Niedawne wydarzenia na świecie sprawiły, że społeczeństwa i władze państw z jeszcze większą uwagą przyglądają się kwestiom dotyczącym zaopatrzenia w żywność i funkcjonowania sektora rolnego. To sprawia, że zainteresowanie inwestorów spółką Agrivi jest na tyle duże, że rozważamy rozszerzenie aktualnej rundy finansowania o ewentualne kolejne transakcje. Wielkość polskiego sektora agro i dynamika z jaką się rozwija, sprawiają, że traktujemy ten rynek jako jeden z najbardziej perspektywicznych. Planujemy dalsze rozszerzanie oferty i rozwój biznesu w Polsce – tłumaczy Matija Zulj, dyrektor generalny i założyciel Agrivi.

– Platforma do zarządzania gospodarstwem rolnym Agrivi, jest odpowiedzią na światowy trend, czyli digitalizację w obszarze rolnictwa. Istotnym elementem dla konsumentów jest także traceability, czyli możliwość sprawdzenia źródła pochodzenia produktu. W AgriTech Hub poszukujemy rozwiązań, które realnie usprawniają procesy w rolnictwie. Agrivi oceniamy jako nie tylko praktyczne, ale też innowacyjne rozwiązanie, które pomoże w zarządzaniu produkcją – mówi Marcin Woźniak, prezes zarządu AgriTech Hub.

Agrivi jest założoną w 2013 r. spółką prowadzącą działalność w sektorze agtech (nowoczesne rozwiązania informatyczne przeznaczone na potrzeby sektora rolnego). Posiada biura w Londynie, Bukareszcie, Zagrzebiu i Warszawie, obsługuje przedsiębiorstwa rolno-spożywcze w ponad 100 krajach. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI