12 tys. zł kary za próbę wwozu jabłoni do Rosji bez zezwolenia

Autor: witd.lublin.pl 16 marca 2022 12:21

12 tys. zł kary za próbę wwozu jabłoni do Rosji bez zezwolenia 12 tys. zł kary za próbę wwozu jabłoni do Rosji bez zezwolenia/ fot. za witd.lublin.pl; shutterstock

Kierowca białoruskiej ciężarówki przewożącej do Rosji drzewka  jabłoni, który został zatrzymany przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, wprawdzie posiadał zezwolenie jednorazowe, ale niewypełnione.

Drzewka jabłoni wiezione do Rosji 

W niedzielę po południu (13 marca br.) na drodze krajowej nr 2 w m. Woroniec, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali do rutynowej kontroli zestaw pojazdów należący do białoruskiej firmy transportowej. Ciężarówką przewożono blisko 20 ton drzewek jabłoni z Włoch do Rosji. Co prawda kierowca okazał do kontroli zezwolenie na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy przez Polskę, jednak nie było ono wypełnione. Kierowca nie wpisał numerów rejestracyjnych pojazdu i naczepy.

Zagraniczny podmiot wykonujący międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy musi wypełnić blankiet zezwolenia najpóźniej przed wjazdem pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Inspektorzy skierowali ciężarówkę na wyznaczony parking strzeżony. Aby przewóz mógł być kontynuowany przewoźnik musi teraz wpłacić 12 tys. zł tytułem kaucji na poczet kary pieniężnej i okazać nowe, prawidłowo wypełnione zezwolenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI