Ceny ziemniaków na rynkach hurtowych 2023 

Ekspert rynku hurtowego Bronisze, w wywiadzie dla PAP przyznał, że względem ubiegłego roku ziemniaki są gatunkiem który mocno zdrożał. Obecnie duża jest podaż ziemniaków, a ich cena jest stabilna, średnio trzeba za nie zapłacić ok. 1,66 zł/kg.

Według notowań rynku hurtowego w Broniszach za odmianę Irga trzeba zapłacić od 1,5 do 2 zł za kilogram. Irys jest nieco droższy - od 1,8 do 2,2 zł/kg. W sumie za 15 kilogramowy worek trzeba zapłacić od 22,5 do 33 zł. 

Oczywiście to sporo więcej niż w roku ubiegłym, kiedy to ziemniaki najczęściej kosztowały w hurcie 1 zł/kg czyli 15 zł za worek. Niemniej jednak mówiąc o wzrostach trzeba mieć na uwadze rosnące koszty produkcji i inflację, które podbijają ceny wielu produktów. 

Na Giełdzie Kaliskiej, za 15 kg worek ziemniaków zapłacimy od 20 do 22 zł. Na rynku hurtowym "Zjazdowa" w Łodzi jest duża rozbieżność. Ceny kształtują się na poziomie 18-28 zł/ 15 kg. 

Ceny ziemniaków na targowiskach 2023 

Ceny ziemniaków na lokalnych targowiskach są naturalnie wyższe. Ich poziom zależy w dużej mierze od miasta. W Warszawie na targowisku zapłacimy za nie więcej niż w małym mieście położonym pod Warszawą. W okolicach Warki za 15 kg worek ziemniaków trzeba zapłacić około 30-35 zł. 

Ceny ziemniaków w sieciach handlowych 2023 

Ceny ziemniaków są co jakiś czas obniżane w popularnych sieciach handlowych. Najczęściej w regularnej sprzedaży kosztują 2,99 zł/kg. Znane sieci, takie jak Biedronka czy Lidl okresowo obejmują promocję ten gatunek i proponują 1,49 zł/kg. Warto śledzić gazetki promocyjne i oferty zwłaszcza jeśli nie planujemy zakupu dużej ilości ziemniaków. 

Obecnie w Biedronce trwa promocja na ziemniaki w cenie 1,49 zł/kg. Oferta obowiązuje od 14 do 16 września 2023. 

Ceny ziemniaków na popularnych platformach sprzedaży 

Na popularnych platformach sprzedaż roi się od ogłoszeń dotyczących sprzedaży ziemniaków. Warto wybrać sobie miejsce w którym się znajdujemy i znaleźć sprzedawcę, który zaoferuje nam ziemniaki z okolicy bez pośredników. Ceny są przeróżne - w zależności od lokalizacji i odmiany. 

Mazowieckie: Sprzedam ziemniaki gala, bez nawozów. 45 zł/ 25 kg

Mazowieckie: Sprzedam duże ziemniaki Catania cena za kg 2 zł

Śląskie: Sprzedam ziemniaki Bellarosa. Pakowane w fioletowe woreczki 15kg. Cena za 1 worek 15kg wynosi 18 zł. 

Małopolskie: Sprzedam ziemniaki odmiany Lord w ilości 100 woreczków. Cena 16 zł do negocjacji za woreczek 15 kg.