×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ziemniaki 2022 - jakie ceny na rynkach hurtowych?

Autor: SadyOgrody.pl 02 grudnia 2022 12:11

Ziemniaki 2022 - jakie ceny na rynkach hurtowych? Na rynku hurtowym zaczynają się pojawiać importowane ziemniaki - młode cypryjskie. / fot. shutterstock

Na rynkach hurtowych nie brakuje polskich ziemniaków. Zaczynają się pojawiać również importowane. Ile kosztują?

Ceny ziemniaków 2022 - Bronisze

Na podwarszawskich Broniszach za kilogram ziemniaków trzeba zapłacić 12-22,5 zł za 15 kg worek w zależności od odmiany. Za Irgę trzeba zapłacić 0,80-1,33 zł/kg. Odmiana Irys jest nieco droższa - 1-1,5 zł/kg. Ceny ziemniaków są raczej stabilne. 

Na rynku hurtowym zaczynają się pojawiać importowane ziemniaki - młode cypryjskie. Są sporo droższe od polskich - kosztują 5-6 zł/kg. Jest to stosunkowo wysoka cena jak na ziemniaki (od 100 zł za 20 kg worek) dlatego zainteresowanie nie jest duże. W dobie wysokiej inflacji i wysokich cen często wybierane produkty tańsze, krajowe o równie wysokiej jakości. 

Ceny ziemniaków na rynkach hurtowych grudzień 2022

Na Giełdzie Kaliskiej za krajowe ziemniaki trzeba zapłacić 15-18 zł za worek. Na Łódzkim rynku hurtowym "Zjazdowa" polskie ziemniaki wyceniane są na 15-21 zł/worek. We Wrocławiu ziemniaki są nieco droższe - ceny zaczynają się od 1,5 zł/kg i sięgają nawet 2 zł/kg. W tym miejscu zauważalny jest wzrost stawek. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI