Wzrost eksportu andaluzyjskich truskawek do Wielkiej Brytanii

Autor: www.sadyogrody.pl/Freshplaza 02 lipca 2021 12:20

Wzrost eksportu andaluzyjskich truskawek do Wielkiej Brytanii Eksport andaluzyjskich truskawek do Wielkiej Brytanii wzrósł po Brexicie/ fot. shutterstock

Andaluzyjski eksport truskawek do Wielkiej Brytanii w pierwszych czterech miesiącach tego roku wzrósł o 5,2% rok do roku, osiągając 795,1 mln euro - podaje Freshplaza.

Eksport truskawek (ale i papryki) odnotował wzrost w pierwszych czterech miesiącach roku. W tym samym czasie zmniejszył się eksport malin, awokado, pomidorów i ogórków.

W okresie od stycznia do kwietnia sprzedaż skierowana na rynek brytyjski odzyskała dodatnie stopy wzrostu po zakończeniu okresu przejściowego i uzyskaniu przez Wielką Brytanię statusu kraju spoza UE. Wzrost był jednak niższy niż relacji handlowych regionu z innymi krajami spoza UE, które wyniosły 11 025,5 mln i wzrosły o 9,6%.

Eksport andaluzyjski do Wielkiej Brytanii w 2020 r. nie odczuł zbytnio gwałtownego spadku światowego handlu z powodu pandemii COVID-19, ponieważ spadł tylko o 2,4% i wyniósł 1 967,8 mln. Spadek ten jest znacznie niższy niż spadek sprzedaży zagranicznej ogółem, który po spadku o 12,3% wyniósł 27 831,9 mln.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI